ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14776395
*
nr 1477 6395
Spegel
nyrokoko, 95x116 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 18:30:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 17:58:27
1
1.500 kr
4/7 18:06:21
2
1.600 kr
4/7 18:22:16
1
1.900 kr
4/7 18:22:35
1
Vinnande bud
4/7 18:24:14
2
1.800 kr
4/7 18:24:14
1
1.900 kr (Budbetjänt)
4/7 18:25:07
2
2.000 kr
4/7 18:25:07
1
(budbetjänt)
4/7 18:25:08
1
justering av budtak
4/7 18:25:46
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1477 6395
Spegel
nyrokoko, 95x116 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/7 17:58:27 | 1 | 1.500 kr |
4/7 18:06:21 | 2 | 1.600 kr |
4/7 18:22:16 | 1 | 1.900 kr |
4/7 18:22:35 | 1 | Vinnande bud |
4/7 18:24:14 | 2 | 1.800 kr |
4/7 18:24:14 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
4/7 18:25:07 | 2 | 2.000 kr |
4/7 18:25:07 | 1 | (budbetjänt) |
4/7 18:25:08 | 1 | justering av budtak |
4/7 18:25:46 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27